Головна  →  Методичні заходи  →  23 лютого 2018

Презентація педагогічної майстерні початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу (КДМШ № 14 ім. Д. Кабалевського, духові та ударні інструменти)

 

 

Цього тижня продовжився цикл відкритих уроків проекту «Презентація педагогічної майстерні початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу» Київської дитячої музичної школи 14 ім. Д. Кабалевського. Своїм педагогічним досвідом ділились зі своїми колегами викладачі відділу духових та ударних інструментів. П'ять занять було проведено в один день, і він став насиченим творчими та методичними досягненнями та ідеями.

Викладач класу труби Латунін Даніїл Володимирович з концертмейстером Пракіною Тетяною Сергіївною показали урок з ученицею 5 класу Вересоцькою Яриною, на якому опановували принципи гри штрихів на інструменті. Велику увагу викладач приділив технічним вправам в гамі Сі бемоль мажор та етюді В. Вурма. Також домагалися чистоти інтонування та рівномірності звука у довгих нотах та мелодичних фразах. С цими ж завданнями приступили до роботи над основним твором Г. Л. Кларка «Венеціанський карнавал». У кінці викладач спонукав свою ученицю до самоаналізу власних досягнень, вдач та помилок.

Відкритий урок викладача класу саксофона Маськова Юрія Олександровича та його концертмейстера Ткаченко Наталії Володимирівни з ученицею 2 класу Біловіл Ольгою був присвячений удосконаленню роботи зі штрихами та технічними труднощами. Штрихи легато, стоккато та деташе з різними ритмічними угрупуваннями відпрацьовували на гаммі Ре мажор, після чого приступили до основної частини роботи над твором А. Крепена «Панда». Як і на попередньому уроці, в кінці заняття разом з ученицею було проаналізоавно, що вдалось зробити, а над чим ще треба ретельно попрацювати.

Викладач класу ударних інструментів Архіпчук Дмитро Анатолійович запропонував запрошеним гостям урок з учнем 4 класу Близнюк Іваном. На уроці відпрацьовували основні технічні прийоми гри на малому барабані: full stroke, free stroke, power stroke, down stroke + tap, upstroke, combinations full down tap up, moeller stroke та pumping motion. Цікаво, що викладач дав можливість своєму учню виконати самостійно великі фрагменти, і тільки потім корегував його, звертаючи увагу на найбільш частіші помилки.

Урок викладача класу саксофону Михайлова Олександра Вікторовича та концертмейстера Пракіної Тетяни Сергіївни з ученицею 1 класу Михайловою Софією продемонстрував, які методики застосовуються у заняттях із початківцями у класичній та джазовій манері із використанням елементів імпровізації. Після розігріву дихального апарату та технічних вправ, займались творами віденських класиків: «До Елізи» Л. ван Бетховена та другою частиною симфонії 94 Й. Гайдна. А друга половина уроку була присвячена джазовим творам: займались над п'єсою Дж. Ширінга «Колискова країни птахів», «Oleo» С. Ролинса. Стильове різнобарв'я музичного матеріалу сприяло прекрасній динаміці заняття та неабиякій зацікавленості дитини.

Викладач класу флейти Мовчанок Олена Анатоліївна та концертмейстер Нестерчук Олена Олександрівна показали урок з ученицею 3 класу Абдул-Рахман Амірою. На прикладі роботи з різножанровими п'єсами опановували основні штрихи. Після підготовчих вправ та роз'яснення та виправлення помилок, почали роботу над «Колисковою» Т. Хреннікова та «Вальсом-жартом» Д. Шостаковича. Учениці швидко сприймала та відтворювала те, що хотіла від неї її викладач.

Присутні гості відмітили спільну особливість всіх уроків: самостійну роботу учнів та їх здатність до адекватної самооцінки. І, безумовно, високий рівень педагогічної майстерності викладачів відділу духових та ударних інструментів школи. Бажаємо колегам подальшої натхненної та творчої праці.

Перейти до спискуВерсiя для друку