Акція вшанування учасників Революції Гідності.

Акція вшанування учасників Революції Гідності.

Департамент  культури  КМДА

Національний меморіальний комплекс

Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності

Київський академічний театр «Колесо»

Муніципальна академічна чоловіча хорова капела ім. Л.Ревуцького

19 лютого о 15.00

Український Дім (вул. Хрещатик, 2)

 

Акція вшанування учасників Революції Гідності

Вистава. Спогади. Дискусія

 

«МИ, МАЙДАН»

Fb.doc

 

В лютневі дні, які залишилися в пам’яті українців як  одні з найкривавіших в історії Революції Гідності, Київський академічний театр «Колесо», Муніципальна академічна чоловіча хорова капела ім. Л.Ревуцького та Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності  запрошують  усіх небайдужих громадян нашої країни до Українського Дому на виставу «МИ, МАЙДАН» (за п’єсою Надії Симчич в постановці народної артистки України Ірини Кліщевської).

Вистава, в якій СЛОВО несе сакральну роль, – не стільки мистецький акт, скільки акт очищення, спроба загострити пам'ять, намагання не дати душі черствіти.

Виставу створено в жанрі документальної драми. Стилістика постановки не передбачає традиційної, в класичному розумінні, акторської гри. Режисер вистави "Ми, Майдан" - народна артистка України Ірина Кліщевська свідомо обирає аскетичний стиль постановки, відмовляючись від зовнішньо яскравих засобів режисури.  Слова, які говорять актор зі сцени, (а текст п'єси заснований на постах та словах, які взяті в соціальних мережах, сказані під час ефірів, мітингів, Віче) настільки правдиві, вражаючі, що додатково не потребують розігрування, сценічної дії. Уява кожного з нас витягує з пам'яті необхідні картинки, відчуття.

  П’єса «Ми, Майдан» - переможець конкурсу мережі театрального перекладу «Євродрама» (Париж, Франція) і входить до антології  п'єс "Майдан. До і після". В своєму творі Надія Симчичописує події листопаду 2013 - лютого 2014 років. Студенти, журналісти, самооборонівці, медики, священики, волонтери, кияни і приїжджі, чоловіки і жінки, літні і юні – ті, хто в дні Революції Гідності вийшов на Майдан, стали співавторами цієї п’єси. Їхні дії, думки і слова, молитви і вірші, пісні і мрії творять Новітню Історію України.

Автор твору ретельно відбирала свідчення активістів в соціальних мережах, згодом створивши свою п'єсу "Ми, Майдан". У кожного героя п'єси є реальний прототип, з якими драматург підтримує зв'язок й досі, а деякі з них будуть присутніми під час акції в Українському Домі.

У виставі беруть участь 8 акторів Київського академічного театру "Колесо". Кожен з них на час вистави стане Голосом одразу кількох героїв п'єси.

 

Ільїна Генсіцька

Керівник літературної частини

Київського академічного театру "Колесо"

т.(050)3345267, (044)4250422

           



 Надія Симчич

Українська письменниця, драматург. Народилася у 1966 році. Мешкає у Києві. За освітою – філолог. Пише прозові (казки, повісті, романи) та драматичні твори для дорослих і дітей. Її твори друкувалися у газетах, журналах, антологіях «У пошуку театру», «Сучасна українська драматургія», «Майдан: до і після». Є також автором багатьох інсценізацій за творами сучасних українських авторів, зокрема Юрія Андруховича.

Драматичні твори ставляться у професійних та аматорських театрах. Неодноразово перемагала в загальноукраїнських літературних конкурсах. Зокрема, отримала гран-прі  конкурсу «Золотий лелека» за збірку казок (2008) та гран-прі конкурсу «Коронація слова» за найкращий драматичний твір – «Хата, або Кінець епохи вишневих садів» (2012), втілена у Київському Молодому театрі. П’єса «Ми, Майдан» - переможець конкурсу мережі театрального перекладу «Євродрама» (Париж, Франція).

 



 

Файл документа: IMG_6074.jpg

Перейти до спискуВерсiя для друку